kõik kategooriad

Industry News

Sa oled siin : Avaleht>Uudised>Industry News

Kas tead 6 lõnga värvimisviisi?

Aeg: 2022-06-23 Tabamused: 19

Lõnga (sh filament) värvimist on kasutatud ligi tuhat aastat ja pikka aega kasutati niitvärvimist. Alles 1882. aastal anti välja maailma esimene patent silindrivärvimiseks ja hiljem tekkis lõimevärvimine.

1. Keerdlõnga värvimine

Värvimismeetod staapellõnga või -hõõgniidi muutmiseks keerutatud lõngast raamiks, mis on ühendatud lõnga loksutamismasinaga ja seejärel kastmisvärvimisega mitmesugustes värvimismasinate vormides, on kiudvärvimine. Kuna kiudude värvimisest on varem kirjutatud mitu monograafiat, siis käesolev raamat neid kordama ei hakka.

2. torude värvimine

Klambrilõng või -niit keritakse aukudega kaetud torule (vajalik on õige ja ühtlane mähise tihedus, mida tavaliselt nimetatakse "lahtiseks toruks"), seejärel asetatakse see värvimiskolonnile (nimetatakse ka bambusest lõngaks, spindlivardaks, sisestage varras jne) värvimismasina lõngakandja (nimetatakse ka tasapinnaliseks plaadiks, riputusplaadiks, lõngaraamiks jne), asetatakse toru värvimismasinasse ja värvimislahus pannakse toimega toru vahele tungima. Põhipumba puhul tsirkuleeritakse värvimisvedelik läbi lõnga või kiu, et saavutada silindrivärvimise jaoks sobiv värvimisviis.

 默认标题_横版配图_2022-06-23 09_43_28

3. lõimetala kastmisvärvimine

Vastavalt värvilise kanga lõimelõnga värvi ja koguse nõuetele keritakse originaallõng lahtise koolutusmasina perforeeritud mähisele, et moodustada lahtine lõimelõnga tala (mida võib pidada suureks toruks), seejärel laaditakse see lõngale. värvimismasina lõngakandja ja asetatakse lõimelõnga värvimismasinasse, põhipumba toimel tungib värvimisvedelik läbi ja ringleb lõimelõngade või kiudude vahel, et saavutada kastmine, et saada ühtlast värvi lõimelõnga meetod. nimetatakse lõimetala värvimiseks.

4. Lõimetala värvimine

Lõimetala värvimist kasutatakse peamiselt valge koe ja värvilõimega teksariide tootmisel ja töötlemisel. Selle eesmärk on sisestada igasse värvimispaaki teatud arv õhukesi võlli ja realiseerida indigovärvide (või väävli-, redutseerimis-, otse-, värvi-) värvide värvimine, kastes, rullides ja oksüdeerides korduvalt läbi õhu. Pärast eelkuivatamist ja suuruse määramist saadakse ühtlase värviga lõimelõngad, mida saab vahetult kudumisel kasutada. Lõimetala värvimispaak võib olla mitu (lehtmasin) või üks (rõngasmasin) ning koos liimimisega kasutatavaid seadmeid nimetatakse lehtede värvimis- ja suuruse määramise masinaks.

 默认标题_横版配图_2022-06-23 09_44_07

5. Lõngakimpude rullimine ja värvimine (pallilõime värvimine)

See on ka spetsiaalne teksariidest lõnga värvimismeetod, mille värvimisprotsess seisneb esmalt 400–500 algse lõngakimpu pallikujulises vormis, seejärel mitmes lõngakimpus (nt 12, 18, 24 ja 36 kimpu). kastetakse, rullitakse ja oksüdeeritakse korduvalt õhuga mitmes värvimispaagis, et saavutada indigovärvimine, ning seejärel jagatakse lõime- ja liimlõngaks. Akrüüllõngakimpude puhul on võimalik ka lõngakimpude rullimine ja värvimine.

6. lõnga spetsiaalne värvimismeetod

Nagu kangal, on ka lõngal kohalik värvimine, näiteks trükisektsioon, segmendivärvimine, lipsuvärvimine, trükkimine, kitkumine, gradatsioon jne.


Tere tulemast meiega
Tere tulemast meiega

Tere tulemast meie veebisaidile. Võite meile esitada mis tahes küsimusi, mida soovite teada