kõik kategooriad

Industry News

Sa oled siin : Avaleht>Uudised>Industry News

FDY, POY, DTY, ATY, kas saate neid filamente eristada?

Aeg: 2022-06-16 Tabamused: 31

FDY, POY, DTY, ATY, kas saate neid filamente eristada?

1. FDY

Täisnimi on FULL DRAW YARN, see on sünteetilisest kiust filament, mis on valmistatud kedratud lõngade venitamise teel. Kiud on piisavalt venitatud, et neid saaks otse tekstiili kergtöötlemisel kasutada. Tavaliselt on näha polüester- ja nailonist täisvenivaid lõngasid, mis mõlemad on keemilised filamendid. FDY kangas tundub sile ja pehme ning seda kasutatakse sageli siidiimitatsiooni kangaste kudumiseks. Sellel on lai valik kasutusalasid rõivastes ja kodutekstiilides.

2. POY

Täisnimetus on PRE-ORIENTED YARN või OSALISELT ORIENTEERITUD LÕNG. Viitab keemiliste kiudude kiududele, mis on saadud suure kiirusega ketramisel, orientatsiooniga orienteerimata ja tõmmatud filamentide vahel, mis pole täielikult venitatud. See on teatud tüüpi keemiline kiudfilament, mis pole täielikult venitatud. Võrreldes venitamata lõngaga, on sellel teatav orientatsioon ja hea stabiilsus ning seda kasutatakse sageli DTY jaoks spetsiaalse lõngana.

图片 2

3. DTY

Täisnimi on DRAW TEXTURED YARN. Selle valmistamiseks kasutatakse POY-d algse lõngana, venitamist ja vale keerddeformatsiooni töötlemist ning sellel on üldiselt teatav elastsus ja kokkutõmbumine.

图片 3

4. ATY

The full name is AIR TEXTURING YARN. It is a type of yarn that uses the air-jet method to interlock the yarn bundle to form irregular twisted yarn loops, giving the yarn bundle a fluffy terry shape. 

5. Muud filamendid

UDY: JOONITAmata LÕNG 

MOY: KESKMISE ORIENTSETEGA LÕNG

HOY: KÕRGE ORIENTSeeritud LÕNG

FOY: TÄIELIKULT SUUNATUD LÕNG

图片 4

6. Identifitseerimismeetodid

Käsitsi tõmbamise meetod: 

Üldiselt saab POY-d veidi pikemaks venitada, FDY-d aga veidi vähem. Kuna POY on eelnevalt orienteeritud lõng, mis pole täielikult venitatud, on järelejäänud pikenemine üle 50%; ja FDY on täielikult orienteeritud lõng, ülejäänud pikenemine on üldiselt üle 40%, stabiilsem. 

Välimuse tuvastamise meetod:

DTY kiud on lokkis ning POY ja FDY kiud on sirged.

7. Erinevus hõõgniidi ja kedra vahel

Filamendid on katkematud looduslike või keemiliste kiudude katkematud ribad, mis jagunevad monokiududeks ja liitkiududeks. Ja kedratud viitab mõne millimeetri kuni kümnete millimeetrite pikkusele kiududele, nagu puuvill, vill, lina ja muud looduslikud kiud, mida saab ka pärast valmistamist hõõgniidi küljest lõigata.


Tere tulemast meiega
Tere tulemast meiega

Tere tulemast meie veebisaidile. Võite meile esitada mis tahes küsimusi, mida soovite teada