kõik kategooriad

Industry News

Sa oled siin : Avaleht>Uudised>Industry News

Kuidas teha vahet looduslike kiudude ja mittelooduslike kiudude vahel?

Aeg: 2022-05-18 Tabamused: 48

Nagu me kõik teame, võib kiutüübid jagada kahte põhikategooriasse: looduslikud kiud ja mittelooduslikud kiud. Täna, lasZhejiang Dingyi uus materjals Technology Co, Ltdtutvustada, millised kiud on olemas ja kuidas neid tuvastada.

Looduslikud kiud

Looduslikud kiud jagunevad taimseteks ja loomseteks kiududeks. Tänapäeval valivad paljud suured luksusbrändid oma kangasteks täiesti looduslikke materjale, need materjalid on head, aga neil on ka eluiga. Olenemata sellest, kas siid, puuvill või lina kaotavad iga pesuga oma esialgse läike, ei saa need alati head seisukorda säilitada. Siid on väga levinud materjal loomsetes kiududes, puuvill ja lina aga taimsete kiudude koostises.

c98d91e3873bff74a36f9bdf75292777

Kuidas loomseid kiude tuvastada?

Tavaliselt saate seda põletada tulemasinaga, mis on lihtne ja töötlemata meetod, kuid aitab teil kiiresti kindlaks teha, kas koostisosad on tõelised või mitte. Põlenud osale jääb pisut kõva tükk, kuid ärge puudutage seda kohe pärast põlemist, sest kui kangas ei ole puhas ja ei sisalda keemilisi kiudaineid, võib see käitumine teid kõrvetada. Kuigi selle meetodiga ei saa koostisainete osakaalu tuvastada, siis kui näputäis on pulber ilma kõvade tükkideta, tähendab see, et kanga puhtus on väga kõrge.

89c5b32abb54a72fc16d3165268d5342

Lisaks sisaldavad loomsed kiudained palju valku. Neid põletades tunnete lõhna. Seal on põletatud sulgede lõhn, täpselt nagu lõhn, mida põletate juukseid.

Kuidas taimseid kiude tuvastada?

Nagu loomsete kiudude puhul, võib kasutada ka põlemiskatset. Puuvill või lina on põletamisel omapärased, kuna nende tooraine on kasvanud maa sees, mistõttu on taimsete kiudude põlemise tunne sama, mis taimestiku põlemisel. See põleb edasi, kui te seda välja ei puhu. Pärast põletamist on tuhk väga õrn ja peaaegu täiesti teravaba, põlemiskiirus on samuti väga kiire ja lõhn on samuti nagu taimetuha lõhn, seda on väga lihtne tuvastada.

16f862eae06c001339713bfbd314dbcf

NloomulikFabrikud

Ülaltoodud on mõnede levinud looduslike kangaste tutvustamine. Järgmisena tutvume mittelooduslike kangastega. Mittelooduslike kiudude hulka kuuluvad keemilised keemilised kiud (spandeks, nailon, polüester jne) ja tsellulooskiud. Keemiliste kiudude hulgas on spandexil levinud suur sortide kategooria - Lycra, keemiliste kiudude hulgas on spandexil ühine suur sortide kategooria - Lycra, mida meie kantavates teksades enam-vähem sisaldub. Nailonkangast kasutatakse sageli mägironimis- ehk talverõivaste valmistamiseks, kuna sellel on hea kulumiskindlus, hea niiskusimavus ja see on kerge kangas. Polüester on veel üks väga levinud keemiline kiud, te ei pruugi olla kandnud siidist või villast riideid, kuid kindlasti peate kandma polüestrist valmistatud riideid. Tsellulooskiud sisaldavad viskoosi, vasespandeksi, modaali ja bambuskiudu. Tegemist on taimedest ekstraheeritud materjaliga, seega on sellel kõik looduslike kiudude eelised ja selle eest on suhteliselt hästi hoolitsetud.

a1c203bc9527527a6eb3db83cbed2247

Kuidas keemilisi kiude tuvastada?

Kui see on keemiline kiud, tekib selle põlemisel musta suitsu. Peale selle tekib pärast põlemist suur kõva plokk ja see kõrvetab tugevalt, nii et kui põleval kangal on raske musta suitsupilv, siis peaksime tähelepanu pöörama sellele, et seda kunagi kätega ei puudutataks.Tere tulemast meiega
Tere tulemast meiega

Tere tulemast meie veebisaidile. Võite meile esitada mis tahes küsimusi, mida soovite teada