kõik kategooriad

Industry News

Sa oled siin : Avaleht>Uudised>Industry News

Mis võib põhjustada kangaste kollasust ja kuidas sellega toime tulla

Aeg: 2022-06-09 Tabamused: 25

Kollane, viitab valgele või heledale materjalile välistingimustes, nagu valgus, kuumus, kemikaalid ja muud mõjud, pinnavärvi nähtus on kollakas. Kui valged ja värvitud tekstiilid kolletuvad, ei kahjusta mitte ainult nende välimus, vaid ka nende kasutusiga lüheneb oluliselt. Seetõttu on tekstiilide kollaseks muutumise põhjuste ja kollasusvastaste meetmete uurimine olnud Hiinas ja välismaal üks kuumimaid teemasid.

Nailon, Elastomeerne kiud, ja nende valgete või heledate tekstiilide segud on eriti vastuvõtlikud kollaseks muutumisele, mis võib juhtuda värvimisprotsessis, laos või poeakendel rippudes või isegi kodus. Kollaseks muutumist võib põhjustada palju põhjuseid, näiteks kiud ise, mis on altid kollaseks (materjaliga seotud) või kemikaalide kasutamine kangal, nagu õlijäägid ja pehmendid jne (kemikaalidega seotud). ).

Täiendav analüüs on tavaliselt vajalik selleks, et teada saada kollasuse põhjuseid, kuidas seada töötlemistingimusi, milliseid kemikaale kasutada või ainult milliseid kemikaale tohib kasutada, millised mõjutegurid võivad põhjustada kollasuse koosmõju, kuidas kangast pakendatakse ja hoitakse, jne.

Kuidas-välja-saada-kollased-plekid-valgetel-särkidel

Täna, lasZhejiang Dingyi New Materials Technology Co., Ltd.arutage teiega nailoni ja polüestri ning elastsete kiusegude (nt Lycra, Dorlastan, Spandex jne) kõrge kuumuse ja ladustamise kollaseks muutumist.

Kanga kollaseks muutumise erinevad põhjused:

1.Gaasi tuhmumine

2.Temperatuur

3.Pakendamine ja ladustamine

4.Mikroorganismid

5.muu

Probleemi allikate ja vastumeetmete analüüs:

1.Forming masin

Tekstiilitööstuses kasutatakse mitut erinevat tüüpi vormimismasinaid, sealhulgas neid, mida kuumutatakse otseselt gaasi ja kütteõli põletamisega, või neid, mida ei kuumutata otseselt kuuma õliga. Põletuskütte stereotüübid toodavad rohkem kahjulikke NOx-e, kuna kuumutatud õhk puutub kokku põleva gaasi ja kütteõliga. Kuuma õliga kuumutatud vormimismasin ei sega põlevat gaasi kanga moodustamiseks kasutatava kuuma õhuga. Vältige ülemäärast NOx-d, mis tekib vormimismasina otsesel kuumutamisel kõrgel temperatuuril seadistamise protsessis, mida saab tavaliselt eemaldada SPANSCOURi abil.

2.Auru tuhmumine ja ladustamine

Smõned kiud ja pakkematerjalid, nagu plast, vaht, taaskasutatud paber, nende abimaterjalide töötlemisel, millele on lisatud fenoolseid antioksüdante, nagu BHT (butüülitud hüdroksütolueen), reageerivad need antioksüdandid kauplustes ja ladudes NOx aurudega, need NOx õhusaaste aurud (sh näiteks liiklusest põhjustatud õhusaaste). Esiteks saame vältida BHT-d sisaldavate pakkematerjalide kasutamist ja teiseks muuta kanga PH väärtuseks alla 6 (võib kasutada kiudu neutraliseerivat hapet), mis võib seda probleemi vältida. Peale selle võib fenoolikollase värvimise ja viimistlusprotsessi ajal toimuv töötlemine fenoolikollasega vältida.

3. Osooni pleekimine

Osooni pleekimine on probleem, mis esineb peamiselt rõivatööstuses, kuna mõned pehmendid võivad osooni tõttu põhjustada kangaste kollaseks muutumist ning spetsiaalsed osoonikindlad pehmendid võivad seda probleemi minimeerida.

kuidas_kollaseid_plekke_eemaldada_valgetest_riietest_1205_paso_4_600

4.Kõrge temperatuur

Tekstiilide kokkupuude kõrge temperatuuriga võib põhjustada kiudude oksüdeerumise, kiudude ja ketrusmäärdeainete ning kiudude lisandite tõttu kollasust. Sünteetiliste kangaste, eriti naiste intiimpesu (nt PA/EL-rinnahoidjad) vormimisel võivad tekkida ka muud kollaseks muutumise probleemid.. Mõned kollasusvastased tooted võivad sellistest probleemidest üle saada väga kasulikud.

5.Pakkematerjal

Seos lämmastikoksiidi gaasi ja ladustamise ajal kollaseks muutumise vahel on tõestatud. Traditsiooniline tava on reguleerida kanga lõplikku pH-d vahemikku 5.5–6.0, kuna säilituskollanemine toimub ainult neutraalsetes kuni leeliselistes tingimustes ning seda tüüpi kolletumist saab kinnitada lihtsalt marineerimisega, kuna happelistes tingimustes säilituskollanemine kaob. Selline kollasus on peamiselt tingitud fenooli sisaldavate ainete, nagu (BHT) ja õhusaaste NOx kombinatsioonist, mis tekitab kollaseks muutuvaid aineid.. BHT võib esineda kilekottides, taaskasutatud paberkarpides, liimis jne, võib selliste probleemide esinemise vähendamiseks proovida kasutada BHT-vabasid kilekotte.

6.Päikesevalgus

Üldiselt on fluorestseeruvatel valgendajatel madal päikesevalguskindlus, kanga fluorestseeruv valgendamine, kui see on liiga kaua päikesevalguse käes, muutub järk-järgult kollaseks, it kõrgete kvaliteedinõuetega kangaste puhul on soovitatav kasutada suure päevavalguskindlusega fluorestseeruvaid valgendeid. Päikesevalgus kui energiaallikas võib kiude lagundada; klaas ei suuda filtreerida kõiki UV-kiirte (ainult valguslaineid alla 320 nm). Nailon on väga kergesti kollaseks muutuv kiud, eriti pigmente sisaldavad poolläikivad või mitteläikivad kiud, selline fotooksüdatsioon põhjustab kollasust ja tugevuse kaotust, kui kiud sisaldab palju vett, muudab probleemi tõsisemaks.

a49303f63206420744e5da05a29fb073

7.Mikroorganismid

Hallitus ja bakterid võivad samuti põhjustada kanga kollaseks muutumist, muutudes isegi pruuniks või mustaks. Hallitus ja bakterid vajavad kasvamiseks toitaineid, näiteks kangale jäävaid orgaanilisi kemikaale (näiteks orgaanilisi happeid, homogeenset värvainet, pindaktiivseid aineid). Niiske keskkond ja ümbritsev temperatuur kiirendavad mikroorganismide kasvu.

8.muu

Katioonne pehmendaja interakteerub anioonse fluorestseeruva valgendusainega ja vähendab kanga valgedust, vähenemise kiirust vastavalt pehmendaja tüübile ja võimalust lämmastikuaatomitega kokku puutuda, samuti on oluline PH väärtuse mõju, aga ka vältida tugevaid happelisi tingimusi. Kui kanga pH väärtus on alla 5.0, muudab see ka fluorestseeruva valgendi värvifaasi rohekaks. Kui kangas peab olema happelistes tingimustes, et vältida fenoolkolletumist, siis tuleb valida sobiv fluorestseeruv valgendusaine.

Tere tulemast meiega
Tere tulemast meiega

Tere tulemast meie veebisaidile. Võite meile esitada mis tahes küsimusi, mida soovite teada