kõik kategooriad

Uudised

Sa oled siin : Avaleht>Uudised

Mis on Coolmax ja Coolplus fiber? Kas sa tead neist?

Aeg: 2022-08-09 Tabamused: 145

Mis on Coolmax ja Coolplus fiber? Selles artiklisZhejiang Dingyi New Materials Technology Co., Ltd.Tutvustame teile neid kahte tüüpi kiudaineid.

Elatustaseme paranemisega on inimestel üha kõrgemad nõuded tekstiilide toimivusele, eriti mugavusomadustele. Mugavus on inimkeha kanga füsioloogiline tunne, mis hõlmab peamiselt soojust, niiskust ja kontakti mugavust. Senisest tekstiilitehnoloogia analüüsist lähtudes saab tekstiili järeltöötlusprotsessis üldjuhul lahendada kontakti mugavuse ja survemugavuse. Seevastu soojus- ja niiskusmugavus viitab keha liigsele energiaemissioonile läbi naha hingamise, mis väljendub soojuse ja niiskuse hajumisena ümbritsevasse keskkonda. Tekstiili roll on meedium inimkeha ja keskkonna vahel ning selle roll inimese naha hingamisprotsessis. See tähendab, et see hoiab külmal nahal sooja ja aitab kuumal nahal kiiresti soojust ja higistada.

Rõivaste puhul eeldab kandmise mugavus niiskust imavat, kuivust, hingavust ja soojust. Inimestele meeldis minevikus valida puuvillaseid kangaid, kuna puuvillakiu makromolekulidel on rohkem hüdrofiilseid rühmi ja suurepärane niiskusimavus. Kuid pärast higist märjaks saamist kuivavad puuvillased kangad väga aeglaselt. Need kleepuvad inimese nahale, tuues kaasa äärmiselt ebamugava kleepuva, ​​niiske ja külma tunde. Ja tavalised sünteetilised kiud, kuigi higistavad kiiresti, on niiskuse imendumine väga halb ja nende kanga mugavus ei ole väga kõrge. Seetõttu pälvisid need uute niiskust imavate kiudude väljatöötamisel kohe suurt tähelepanu ning neid kasutati T-särkides, sokkides, aluspesus, spordirõivastes ja muudes tekstiilides. Sellel on lai turuväljavaade.

Niiskust imavad kiud kasutavad kiu pinnal olevate mikroskoopiliste soonte tekitatud kapillaarfenomenit, et higi kiiresti kanga pinnale migreeruks ja südamiku neeldumise, difusiooni ja ülekande kaudu hajuks, lisaks on kiu ja naha kokkupuutepunkt. vähendatud tänu ristlõike disainile, et tagada naha ülikuivus pärast higistamist, saavutades nii niiskusjuhtivuse ja kiire kuivamise eesmärgi. Kapillaarefekt on kõige sagedamini kasutatav ja kõige intuitiivsem meetod, mis näitab kanga võimet higi imada ja samuti hajutada.

Niiskust imavad kiud on funktsionaalsed kiud, mis keskenduvad niiskust ja higi imavatele omadustele ning riietuse mugavusele. Varem oli niiskust imavate ja imavate omaduste aluseks looduslike ja sünteetiliste kiudude segamine. Nende kasutamine oli vaid kitsas vahemikus. Niiskust ärajuhtiva funktsiooniga kiududel on suur eripind ja pinnal on arvukalt mikropoore või sooni. Tavaliselt on need kujundatud vormitud ristlõigetega, mis kasutab kapillaarprintsiipi, võimaldades kiududel vett kiiresti imada, transportida, hajutada ja aurustada ning seega kiiresti niiskust ja higi imada nahapinnalt ning evakueerida väliskihti. . Kahele niiskust imavale kiule on tüüpilised Coolmax ja Coolplus kiud.

1. Coolmaxi kiud

DuPonti poolt välja töötatud Coolmax on vormitud ristlõikega polüetüleentereftalaadist (PET) kiud, mille ristlõige on lame, nii et selle pind moodustab neli tetrakanalit, st neli higistamiskanalit.

See lame nelja soonega struktuur muudab kõrvuti asetsevad kiud hõlpsasti üksteisega suletavaks, moodustades peensüdamiku imemistoru mitu kapillaarefekti, võimaldades higi kiiresti kanga pinnale juhtida ja toimida. Samal ajal on kiu eripind 19.8% suurem kui sama peenusega standardse ümmarguse ristlõikega kiu oma, nii et pärast higi väljutamist kiudkanga pinnale võib see kiiresti ümbritsevasse aurustuda. õhkkond. Heterogeenne ristlõige teeb kiudude vahele suure vahe, nii et sellel on suurepärane hingavus. Seetõttu annab selline Coolmaxi kiu struktuur kiudkangale niiskust juhtiva ja kiiresti kuivava jõudluse.

Standardtingimustes katsetage puuvilla, elektrostaatiliselt ketravat polüesterstaapelkiudu,nailon, siid, polüpropüleen, akrüül, Coolmaxi kiud ja muud seitset liiki kiud, niiskuskadu erinevatel aegadel. Coolmax kiud 30 minutiga peaaegu 100% niiskuskadu. Puuvillakiuga võrreldes on niiskuse kadu vaid umbes 50% ja akrüülil 85%. Näha on, et Coolmaxi kiust valmistatud rõivad hoiavad naha kuivana ja mõnusana ning omavad suurepärast sooja- ja külmakaitset.

coolmax kiud

2. Coolplus fiiber

Coolplus kiu on välja töötanud Taiwan Chung Hsing Co., Ltd. See on uus polüesterkiud, millel on hea niiskusimav ja imav funktsioon. Coolplus on PET-i ja spetsiaalsete polümeeride kombinatsioon. Selle kiu ristlõige on "ristikujuline", lisaks "ristikujulisele" neljale soonele, et saavutada niiskuse ülekandmine. Samuti lisab see spetsiaalse polümeeri, kasutades materjali iga komponendi lahustuvuse erinevust, andes kiule arvukalt peeneid sooni.

Coolplus'i kiudude peente soonte tekitatud kapillaarid moodustavad välise jõuvälja puudumisel piiri ja pinge tõttu täiendava gravitatsioonijõu, mis juhib automaatselt vedelike voolu. Nende peente soonte tekitatud kapillaarfenomeni kaudu väljub naha pinnalt väljuv niiskus ja higi südamiku imemise difusiooni ja ülekande kaudu koheselt kehapinnalt, hoides seega naha kuivana ja jahedana.

coolplus fiber

Lõplik mõtted

1. Coolmaxi kiud on lameda ristlõike kujuga, mille pinnal on neli higisoont ja suur eripind ning kius on arvukalt peeneid sooni, mistõttu on Coolmaxi kiul suurepärane niiskusimav ja higistamisvõime. Kuivuse osas on samal ajal kuivamiskiirus umbes kaks korda suurem kui puuvillal, edestades teisi kiude.

2. Coolplusi kiudude ristlõige on "ristikujuline", nii et higi liigub südamiku neeldumise, difusiooni, ülekande ja muude mõjude kaudu kiiresti kanga pinnale ja hajub. Niiskuse imendumise seisukohast võrreldes puuvillaga,nailon, ja polüesterkangastel on Coolplusi materjalidel parim niiskusimav ja higistamisvõime.

Tere tulemast meiega
Tere tulemast meiega

Tere tulemast meie veebisaidile. Võite meile esitada mis tahes küsimusi, mida soovite teada