kõik kategooriad

Uudised

Sa oled siin : Avaleht>Uudised

Levinud vead ja lahendused nailonvärvimisel

Aeg: 2022-08-18 Tabamused: 52

Nailon on sünteetilise polüamiidkiu kaubanimi, mille põhikomponendiks on amiidsidemega ühendatud alifaatne polüamiid - NHC0. Tekstiilkangas tavaliselt kasutatav nailon on nailon 6 ja nailon 66. Nailonist makromolekul koosneb peamiselt kolmest osast, nimelt hüdrofoobsest metüleenosast, hüdrofiilsest amiidrühmast ning amino- ja karboksüülrühmadest ahela lõpus. Kuigi nailoni aminosisaldus on madal, on selle molekulaarses ahelas suur hulk metüleenrühmi, mis võivad moodustada van der Waalsi jõude ja värvainetega vesiniksidemeid, nii et nailon saab lisaks anioonsete värvainetega seondumisele ka tugevate van der Waalsi jõududega värvida. ioonsete sidemete kaudu. Kuigi nailon 6 ja nailon 66 vahel on mõned väikesed erinevused molekulaarstruktuuri ja värvimisomaduste poolest, on nende värvimis- ja viimistlusprotsessid samad.

Because of its good strength, excellent abrasion resistance, moisture absorption than polyester fiber, taking comfort than polyester clothing, nailonkiud has been widely used in clothing fabrics, high-grade underwear, sportswear and hiking clothing. Due to the development of the market and the progress of spinning technology, most of the nylon fabrics have increased the elastic fiber (spandex) to enhance the abrasion resistance and resilience of nylon fabrics, which increases the difficulty of dyeing and finishing nylon fabrics.

·Põiklatt

Põhjuste analüüs:

Erinevused kangaste nailonkiudude keemilistes või füüsikalistes omadustes.

Lahendused:

(1) Tugevdage tühja kanga tuvastamist ja erinevuste korral valige hele värv, loomulik valge või valgendamine.

(2) Valige hea katvuse ja ühtlusega värvaine. Dispersioonvärvidel on parem katvus ja ühtlus kui happevärvidel, nii et saate lisada mõningaid dispergeeritud värvaineid.

SININE NYLON 6 DOPE DYE DTY LÕNG

·Kastmisvärvist põhjustatud naha värviplekk

 Põhjuste analüüs:

Terminaalse amiini sisaldus nailonis on madal ja küllastusväärtus madal, nii et kahe või enama värvaine koos värvimisel tekib värvimispositsiooni pärast konkurents, mida nimetatakse võistlusvärvimise nähtuseks. Kui valitud värvainel on suur erinevus värvimiskiiruses ja afiinsuses, on kiu värvitud värv erinevates värvimisaegades väga erinev, mille tulemuseks on halb värvierinevus ja suuruse proovi reprodutseeritavus.

Lahendused:

Valige sarnase värvimiskõvera ja -afiinsusega, hea ühilduvusega ja tootmismasinale sobivad värvimismaterjalid. Värvimismaterjalide valimisel peaksime arvestama värvimiskiirust, värvimiskõverat, tasandusomadust, värvipüsivust ning tundlikkust temperatuuri ja tasandusaine suhtes jne.

·Protsessi tingimustest põhjustatud naha värviplekk

Nailonvärvimine on protsessi osas äärmiselt nõudlik. Protsessi tingimused on olulised tegurid, mis mõjutavad värvitavate toodete värvi ja ühtlust, nagu temperatuur ja pH väärtus jne. Need mõjutavad toodete kvaliteeti.

1、 Kontrollige värvimise algtemperatuuri ja temperatuuri tõusu kiirust.

2. Kontrollige pH väärtust.

3. Pöörake tähelepanu homogeniseeriva peitsi valikule ja doseerimisele.

ROHELINE NYLON 6 DOPE DYE DTY LÕNG

Lõplik mõtted

Kokkuvõttes mõjutavad nailonkiu värvimisefekti paljud tegurid, seetõttu peame tegelikus töös valima sobiva värvaine, abiained, eelnevalt kindlaksmääratud tüüpi protsessi ning parima pH, temperatuuri, aja ja muud värvimistingimused vastavalt konkreetsele värvimisele. ainult siis, kui neid tegureid arvesse võtta, saame hea ühtlase värvimisefekti.

Tere tulemast meiega
Tere tulemast meiega

Tere tulemast meie veebisaidile. Võite meile esitada mis tahes küsimusi, mida soovite teada