kõik kategooriad

Uudised

Sa oled siin : Avaleht>Uudised

Kuidas valida keemilisest kiust värvainet?

Aeg: 2022-08-23 Tabamused: 57

Värvaine valik on protsessi kavandamise oluline osa, mis mitte ainult ei mõjuta värvitud toodete kvaliteeti, vaid on otseselt seotud ka toote maksumuse ja majandusliku efektiivsusega. Värvaine kategooria valimisel tuleks lähtuda kiudmaterjalidest, värviomadustest, vastupidavusnõuetest, töötlemiskuludest, seadmete tingimustest, keskkonnanõuetest ja muudest teguritest. Värvimisprotsess tuleks määrata vastavalt värvaine tüübile, tootmispartiile, seadmetingimustele, tootmiskuludele ja muudele teguritele ning võtta arvesse tegelikku tehast.

Roosa värvi keemilisest kiust värvaine

Vastavalt kiudude tooraine olemusele

Kanga tooraine on värvaine valiku kõige elementaarsem alus.

Segatud või põimitud kangad tuleks valida vastavalt kiudude koostisele ja sisaldusele ning sobivale värvainele ja protsessile, võimaluse korral valida kiudude jaoks kaks tavalist värvainet, et värvimismeetod ja -protsess oleksid suhteliselt lihtsad.

Kui sobivat ei ole, võib kahe erineva kiu värvimiseks valida kahte tüüpi värvainet, kuid tuleks arvestada nende kahe värvaine tüübi kohandatavust protsessiga.

Näiteks polüestri ja puuvillaga segatud tooted võivad valida lahustuvad redutseerivad värvained ja värvivärvimine, samuti saab valida hajutavate / reaktiivsete, hajutavate / redutseerivate värvainete värvimise. Brokaadist/puuvillast põimimiseks saame valida reaktiivvärvimise, dispergeeritud/reaktiivse või nõrga happe/reaktiivse värvimise.

Vastavalt kliendi näidistaotlusele

Näidisnõuded hõlmavad üldiselt värvierinevust, erksust, värvimiskindlust, toote kasutamist jne. Teatud kiudtoodete puhul on sageli saadaval palju värvaineid, kuid mitte kõik neist ei vasta kliendi nõudmistele.

Näiteks võivad mõned värvained värvida ainult kindlat värvi; mõned värvained võivad sobida sügavate ja tugevate värvide värvimiseks, teised aga ainult heledate värvide värvimiseks; mõnel värvainel on hea püsivus, teistel aga halb jne.

Selleks on vaja hästi mõista igat tüüpi värvaine kasutusomadusi, sh nende kromatograafiat, erksust, värvi püsivust, hinda jne, ning seejärel valida sobivaim värvaine vastavalt kliendi värvi- ja püsivusnõuetele jne.

Oranž värvaine

Vastavalt protsessi rakendamise põhitingimustele

Kui värvaine sort on valitud, määratakse värvimisprotsess põhimõtteliselt kindlaks. Seetõttu peavad protsessidisainerid värvainete valimisel arvestama protsessi rakendamise tingimustega, nagu seadmete kohandatavus protsessiga, operaatorite tehnilised oskused ja tootmisjuhtimise tase, et tagada valitud värvaine ja protsessi rakendamine. sujuvalt. Näiteks ei sobi mõne tehase pidevrullimismasinad sulfiidvärvi värvimiseks (pärast värvilahuse kastmist ja valtsimist on vaja pikka märga auru), lahustuva redutseeriva värvaine (happevärvi arenemise kastmine ja valtsimispaagid peavad olema korrosioonikindlad) ja mõnel tehasel pole kõrgsurvekinnitusseadmeid, mistõttu nad ei saa värvaine hajutamiseks kasutada kõrgtemperatuurilist ja kõrgsurvevärvimisprotsessi.

Vastavalt tootmiskuludele

Peamised tootmiskulusid mõjutavad tegurid on värvainete ja abiainete toorainekulu, värvimisprotsessis kuluv energia ja majandamiskulud. Värvaine valiku põhimõte on valida võimalikult madala hinnaga, madala energiatarbimisega, hõlpsasti töötav ja madala saastesisaldusega värvaine eeldusel, et see vastab kliendi nõudmistele toote värvi ja vastupidavuse osas, mis aitab vähendada tootmiskulu.

Tere tulemast meiega
Tere tulemast meiega

Tere tulemast meie veebisaidile. Võite meile esitada mis tahes küsimusi, mida soovite teada