kõik kategooriad

Uudised

Sa oled siin : Avaleht>Uudised

Kas nailon on tõesti väga odav kangas?

Aeg: 2022-07-28 Tabamused: 25

Tänapäeval sorteerivad paljud Hiina linnad oma prügi, et ringlusse võtta materjale, mida saab taaskasutada tekkekohas ja taas ressurssideks muuta, selle asemel et prügilatesse ja põletusahjudesse minna. Taaskasutatud materjalide suurem kasutamine esmaste materjalide asendamiseks rõivaste valmistamisel vähendab kindlasti teatud määral looduse kadu.

Näiteks Prada taaskasutatud nailonkottides kasutatav ECONYL® materjal on valmistatud taaskasutatud vaipadest, päästetud kalavõrkudest ja püügivahenditest ning riiete valmistamisel üle jäänud puhastatud kaunistustest.

Inimeste meelest kõlab taaskasutamise olemus, milleks on jäätmed ja prügi, väga ebapremium. Kas luksusbrändil nagu Prada on tõesti võimalik teatada, et ta soovib oma toodete valmistamisel kasutada taaskasutatud kangaid?

Huvitav on uurida Prada ajalugu ja avastate, et see on nailonkangaga lahutamatult seotud. Nailon on tugev, kantav ja kerge materjal. Kui see 1920. aastatel leiutati, sai sellest kohe palju kasutatud kangas. Kõige sagedamini valmistatakse sellest tööstuslikud tekstiilid, näiteks köis ja rehvid; sõjaajal valmistati sellest ka telke ja langevarju.

ab942708f22567e8694ff6eebb816350

Kuigi nailon oli "populaarne", on "karm ja vastupidav isiksus" pidanud seda ka "madala hinnaga" kangaks. 1984. aastal tõi Prada turule oma esimese nailonist valmistatud musta seljakoti. Luksusbrändina oli Prada valik nailonist, mis on "mitte kõrgetasemeline" kangas, omal ajal läbimurre.

Esiteks on Prada alati olnud tuntud oma ebatavaliste kangaste julge kasutamise poolest moetööstuses. Esimene nailonkott ei säilita mitte ainult nailoni kulumiskindlaid, veekindlaid ja kergeid omadusi, vaid sellel on ka mõningaid täiustusi nailoni vastupidava rasketööstusliku tunnetuse osas tootmismeetodis. Peenkeerdkangas kudumismeetod, nahk kaunistatud koostisainetena, nii tunnetus kui visuaal on õrnem ja stiilsem.

Teiseks, praeguse disaineri Miuccia Prada eestvedamisel on Prada olnud populaarne 80ndatest kuni tänapäevani, peamiselt tänu oma tulevikku vaatavale disainikontseptsioonile – uurides aktiivselt inimeste ja keskkonna vahelisi suhteid. Miuccia kujundas selle nailonkoti, kuna linnanaised nõudsid sel ajal kerget seljakotti, mis mahutaks kõik esemed, vabastades samal ajal käed elegantselt.

Prada nailonkotid on tänapäevalgi väga populaarsed. Just Prada tõi nailonmaterjali kõrgmoe saali.

1bbe0e6e8ba3891da8994a8b713375a5

Oluline on mainida, et ECONYL® on valmistatud "prügist", kuid depolümeriseerimise ja lisandite eemaldamise abil saab selle taastada algsesse "puhtasse" olekusse. Nagu iga teinegi tekstiilitoormaterjal. See ei ole olemuselt "räpane", "vana" ega "soovimatu".

Lisaks kulub ringlussevõtu ja taaskasutustehnikate läbimiseks rohkem aega ja rahalisi ressursse, et valmistada uut tüüpi kangast, vältides samal ajal sekundaarset saastumist töötlemise ajal, kui küpsete tootmisprotsessidega kasutamata tekstiilide valmistamiseks. Keskkonnasõbralike kangaste omahind on tegelikult kallim kui enamikul tavalistel kangastel.

Seega ei ole nailon nn madala kvaliteediga kangas, vaid sõltub sellest, kuidas te seda täielikult ära kasutate, täpselt nagu Prada teeb.

Tere tulemast meiega
Tere tulemast meiega

Tere tulemast meie veebisaidile. Võite meile esitada mis tahes küsimusi, mida soovite teada